DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA KROK PO KROKU

   Działalność gospodarcza krok po kroku. - założenie firmy jest bardzo prostą kwestią. Oczywiście jest sporo biegania za różnego rodzaju pismami, zatem w skrócie opiszemy jak wygląda działalność gospodarcza krok po kroku. Na początek musimy zastanowić się co chcemy robić, w jaki sposób, musimy następnie stworzyć zarys naszego biznesplanu do działalności. W wypadku kiedy te kroki już za nami możemy przystąpić do konkretnego działania.

Istotnym etapem jest reklama naszej firmy, ale o tym później. Odwiedzić będziemy musieli przy jej zakładaniu kilka urzędów Urząd Skarbowy, REGON Urząd Statystyczny, Urząd Miasta - Rejestracja Dzialalności Gospodarczej. Chociażby nasz urząd miasta czy też gminy celem wypełnienia wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, a następnie urząd statystyczny celem nadania nam numeru regon.

Potwierdzić musimy również wszelkie informacje rozliczeniowe w urzędzie skarbowym, a czasami również tam wnieść odpowiednie opłaty skarbowe.

Następnie pozostaje nam wyrobienie pieczątek firmowych, zadbanie o porządną księgowość na rachunek własny lub poprzez zlecenie księgowym i możemy ruszać na podbój biznesu i swojej branży, w której zdecydowaliśmy się działać. Tych kilka prostych kroków sprawi, że dostaniemy szansę bycia panem swojego własnego losu. Opisaliśmy krok po kroku jak założyć własną firmę ale trzeba pamiętać że to dopiero początek własnej działalności gospodarczej.

działalność gospodarcza

firma

,